22.01.2011 Коментарів 0 0 1340 Переглядів

Що таке swipe-файл, та як його створювати?

[singlepic id=120 w= h= float=center]

Для того, щоб постійно наповнювати свій сайт корисним контентом, необхідно створити, так званий, swipe файл, в якому ви будете розміщувати всі цікаві матеріали, які стосуються безпосередньо теми вашого сайту (блогу), та які будуть зібрані в одному документі, для кращого їх вивчення та аналізу в подальшому.

[singlepic id=121 w=250 h=177 float=left] Саме поняття swipe файлу прийшло до нас із реклами та різних креативних відділів (журнали, видання, газети і т.п.). Swipe – в перекладі із англійської означає серветка. Даний файл отримав таку назву саме через те, що ідея могла прийди до вас в самий несподіваний момент: в магазині, на заправці, в туалеті :), чи навіть сидячи в кафе за столиком. І досвідчені копірайтери, для того, щоб встигнути записати цікаву ідею (заголовок, уривок, мораль) наступної статті використовували все, що попаде під руки – найчастіше як виявилось це була звичайна серветка. Згодом, серветка перетворилась в електронний файл, до якого можна було отримати доступ всюди, де завгодно.

Ось яке визначення swipe файлу дає нам Вікіпедія (перекладено з англійської):
Swipe файл являє собою набір надійних та перевірених рекламних листів (слоганів, заголовків). Ведення swipe файлу є загальноприйнятою практикою і використовується рекламними копірайтерами та креативними директорами як ведення довідника з ідеями та проектами.

Копірайтери – не єдині хто отримує вигоду від наявності swipe файлу. Як зазначає видавець книг, Діана Ейбл, автори та видавці можуть отримувати вигоду від, наприклад, створеного swipe файлу заголовків книжок бестселерів, та створити на основі нього свій власний не менш хороший заголовок. Публіцисти створюють swipe файли для заголовків, що розміщуються потім в пресі. Swipe файл – це своєрідна точка відліку для будь-кого, хто потребує постійного «наповнення» новими ідеями.

Swipe файли також дуже часто використовуються інтернет-маркетологами, яким потрібно збирати багато інформації не лише про ресурси, але й про маркетингові методи та стратегії.

[singlepic id=119 w=250 h=162 float=right] Swipe файл не призначений для розмноження, його не варто копіювати чи передавати комусь іншому. Він має бути, скажемо так «єдиним та неповторним» , зберігатися в надійному, доступному тільки вам, місці. Даний спосіб накопичення цінної інформації уже давним-давно поширений у всьому світі. То чому б його не використовувати також і при створенні нового контенту для сайту.

Щоб створити якісний та справді корисний swipe файл, необхідно дотримуватись таких, основних правил:

1. Для початку, потрібно обрати надійне і зручне місце, для зберігання усіх зібраних вами матеріалів. Для когось зручно все зберігати на комп’ютері, для когось – на дисках чи флешках, а можливо комусь більше підійдуть онлайн «контейнери» для зберігання документів. На мою думку, найкращим місцем для зберігання файлів є Google docs. Крім того, що Google docs це безумовно надійне місце для зберігання файлів, в ньому ще можна редагувати збережені документи. І вам не потрібно носитися всюди зі своїм комп’ютером, головною умовою буде наявність доступу до інтернету.

2. За допомогою пошукових систем знайдіть усі матеріали, які уже були створені по вашій темі до цього моменту. Таким чином, ви зможете провести моніторинг найбільш незаповнених категорій вашої «ніші» і виправити це становище. Крім того, зібраний матеріал буде служити своєрідним «поштовхом» для створення свого, унікального контенту.

3. Відвідуйте блоги, присвячені тематиці, що схожа до вашої і вибирайте матеріали з них. Блог – це в першу чергу відгуки людини про щось, її бачення чогось. Це суто власні думки та власний досвід (радісний або ж гіркий) і частенько буває так, що ці думки є досить цікавими та до них варто прислухатися. Якщо вам вдасться знайти хоча б кілька таких блогів, в яких буде розміщена справді варта уваги інформація, обов’язково використовуйте досвід та бачення авторів цих блогів у процесі створення власного контенту.

4. Шукайте всілякі корисні матеріали на тематичних форумах. На форумах ви також зможете знайти велику кількість цікавих ідей, які в подальшому зможете реалізувати на власному сайті.

5. Коли закінчите збір інформації в інтернеті, почніть створювати свій унікальний контент, відштовхуючись від матеріалів, які ви зберегли у власному swipe файлі.

Завдяки swipe файлу, ви зможете створити справді якісний, корисний, цікавий контент безпосередньо вашої тематики, який буде торкатися усіх закутків знань вашої «ніші» і ви нічого не пропустите. Щасти вам!

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!