24.01.2011 Коментарів 0 0 1415 Переглядів

PRосування сайту в пошуковій системі Google

[singlepic id=122 w= h= float=center]

Привіт! Сьогодні хочу поговорити з вами на тему особливостей розкрути і просування сайту в найбільш відомій пошуковій системі Google.

Оптимізація сайту під пошукову систему Google ділиться на дві основні складові. Перша складова – це внутрішня оптимізація сайту, друга – зовнішня. Кожен з цих пунктів повинен бути виконаний якісно, наскільки це можливо і в повній мірі, бо в інакшому випадку успішне просування сайту в Google буде під загрозою.

Внутрішня оптимізація сайту полягає у створенні унікального і якісного контенту для задоволення інформаційної потреби відвідувачів ресурсу, його оптимізації для пошукової системи Google і деяких незначних «дрібних» допрацюваннях, які прискорять процес розкрутки сайту.

Унікальний контент є обов’язковою складовою будь-якого сайту, власник якого хоче, що б ресурс зайняв «топові» позиції пошукової видачі. Дубльований контент може зайняти «топові» позиції тільки по низькочастотних запитах за відсутності інших пошукових запитів по цьому слову. Крім унікальності, контент повинен володіти такою властивістю як «корисність».

Корисність інформації, яка розміщена на сторінках сайту вимірюється як відповідність пошукового запиту, по якому прийшов відвідувач на ресурс і наведеної на ресурсі інформації. Чим точніше збіг, тим більша корисність контенту і тим краще враження залишиться у відвідувача про Вашому ресурсі.

[singlepic id=123 w=250 h=171 float=left] Тут хочу призупинитися і розглянути детальніше це питання. Так, наприклад, дехто уже натякав мені, мол чому я пишу про те, що уже давно відомо, по цим питанням написано безліч статей, «перемито» кожну кісточку, і взагалі треба писати тільки тематичні статті, вибрати тематику і писати тільки про щось одне. Але хочу сказати, що я пишу в першу чергу про те, що цікаве мені (а так як я цікавлюся багатьма речами, то і статті мають такий розкид по тематикам), тому то блог персональний, а всі інші люди, прочитавши парочку постів стають читачами, розділяють мою думку, коментують, підписуються на RSS або ж навпаки, критикують, ображають і ставляться максимально негативно до мене та мого творіння. Звичайно задовольнити потреби всіх людей неможливо і подобатися усім – це щось на грані фантастики. Але пишучи статтю про те, що тобі цікаве, ти вкладаєш в них частинку себе в неї. Ось так, ну все, досить, закінчимо з ліричними відступами і повернемося до теми статті.

Оптимізація контенту під ключові запити з семантичного ядра відбувається наступним чином. Кожна сторінка просувається по одному, двом, максимум трьом пошуковим запитам, якщо буде більше – тоді буде складніше просуватися. Для просування сторінки потрібно написати ключові слова в мітках, в заголовку статті, яка розміщена на сторінці і зробити вміст сторінки таким чином, що б відсоток ключових слів не перевищував поріг у п’ять відсотків.

Перелінковка внутрішніх сторінок властива пошуковій системі Google, так як Google враховує внутрішні посилання точно так же, як і зовнішні. За допомогою посилань можна збільшити, або ж «перелити» статичну вагу з одних сторінок сайту на інші. Збільшувати статичну масу можна відразу всіх сторінок сайту або ж лише кількох, але не надто.

Зовнішня ж оптимізація ґрунтується лише в отриманні посилань, за допомогою яких Ваш сайт буде «рости» у пошуковій видачі, і за допомогою яких на Ваш ресурс будуть переходити люди з місця скупчення юзерів. Це уже давно всім відомі коментування дуфолов блогів, лінки із трастових сайтів та й взагалі будь-який спосіб отримання посилань на свій сайт зі сторонніх ресурсів і т.п.

Зовнішня оптимізація буває біла, сіра та чорна. Давайте поговоримо про кожну з них детальніше. Отже, біла оптимізація: тут все просто, у вас дуже хороший контент, читачі, читають, коментують, посилаються на ваші статті. Відповідно зростає кількість зворотних лінків, причому зростає природно. Тоді ж і збільшуються пузо мірки.

Сіра оптимізація полягає у:

  1. Обміні посиланнями між сайтами
  2. Купівлі посилань (вічних посилань) за допомогою спеціальних сервісів
  3. Також сюди можна віднести коментування блогів, реєстрацію в каталогах та реєстрацію на форумах.

Сірим такий вид зовнішньої оптимізації називається тому, що пошуковими не дуже схвалюють дані методи, але водночас ставляться до них терпимо.

Чорний метод – це масова реєстрація вашого сайту в різноманітних каталогах. Говорячи простіше – це звичайний СПАМ. Якщо ви бажаєте створити справді хороший сайт, то цей метод я би не рекомендував застосовувати. Тим паче, що за нього можна дуже сильно поплатитись: сайт може попасти в бан чи під фільтр пошукової системи.

Найкращим способом зовнішньої оптимізації буде одночасне поєднання білого та сірого методу.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!