06.03.2011 Коментарів 0 0 1870 Переглядів

Три Q-методики

[singlepic id=178 w=320 h=240 float=left]

Сподіваюся ви здогадалися про що піде мова в даній статті. Адже перше, що приходь на думку – це IQ-тест, який відображає коефіцієнт інтелекту. Це дійсно самий давній і авторитетний серед методів. Приблизно 10 років тому з’явився його конкурент – EQ, коефіцієнт емоційності, а всього 5 років тому з’явився сексуальний коефіцієнт інтелекту – Sex-IQ.

IQ-тест
Був розроблений на початку XX століття французьким вченим Альфредом Біне для розумово відсталих дітей. Тест включав 30 питань, які відповідали цілі: перевірити інтелект 12-річних підлітків. Тоді ж, за середній бал було прийнято 100 балів.

Ідея Біне знайшла гарячий відгук у середовищі психологів, при цьому кожний наступний хотів включити в тест щось досконале і об’єктивне, хоч насправді це було довгим і складним завданням.

Величезну роль у перетворенні медичної методики в глобальне мірило людського розуму та інтелекту відіграв англієць Г.Ю. Айзенк. Саме його IQ-тести стали кінцевим варіантом. Щоб виключити звинувачення в однобокості тестів, прихильники IQ розробили три види тестів: математичні, вербальні, просторово-візуальні. Всі ці тести орієнтовані на логічне мислення, абстрактний інтелект і швидкість реакції.

Але от біда – за результатами цих тестів все людство почало бентежити дві речі. Перша – це те, що тільки 9,5% можуть похвалитися високим інтелектом, тоді як 75% будуть злегка тупуваті, і 15,5% – м’ягко кажучи, дурні. Друга – люди з високим IQ далеко не завжди досягають життєвого успіху, та й виблискують своїм інтелектом теж не завжди.

EQ-тест
Із самого початку було незрозуміло, для чого саме буде використовуватись даний тест та про що можна судити по результатам. Дехто стверджував, що він тісно пов’язаний з IQ, інші говорили, що зовсім не пов’язаний, а треті вважали, що зростання одного веде до зростання іншого. Деякі вчені пов’язували EQ з лідерськими здібностями людини, тактичним або стратегічним видом мислення.

Такий вид тестування хотіли застосовувати при прийомі на роботу, але така методика великого поширення не отримала.
Говорили навіть про те, що високий рівень емоційності і низький інтелекту провокують невпевненість людини у власних силах, заганяючи в ту чи іншу соціальну групу, роблячи частиною «стада».

Правда, високий EQ означає саме вміння людини контролювати свої емоції, визнавати поразки, поважати думку інших. EQ-тести настільки своєрідні, індивідуальні, що навряд чи завоюють місце масового критерію. Вченим варто визнати, що виміряти людину – справа невдячна, особливо якщо йдеться не про талію та стегна.

Sex-IQ-тест
З цим методом все ще більш заплутано. Одні бачать у ньому відображення зростання сексуальної стурбованості, інші завуальоване визнання вченими власного безсилля.

На початку минулого тисячоліття американці М. Мілбран і Ш. Конрад проголосили, що критерієм високого сексуального інтелекту є свобода від різних комплексів і стереотипів, вірність собі і власним емоціям, відповідальність за відносини з партнером. Вони заявили що високий Sex-IQ дозволить грамотно спілкуватися з представниками обох статей і запропонували варіанти секс-тестів, за якими всі бажаючі могли б дізнатися свої здібності і перспективи.

Не обійшлося і без галасу, злі язики тут же записали в ряд секс-дурнів Брітні Спірс, Бріджит Нельсон, співачку Шер і … Брюса Уіліса. Нічого собі списочок, так?

Для підвищення Sex-IQ всім незадоволеним своїми результатами запропонували не завищувати вимоги до партнерів, бути самим собою і любити своє тіло – тобто самий звичайний набір порад.

Оновлення від 07.03.2011:

Знайшов одну чудову цитату, якраз під тему інтелекту.

Тести на інтелект створені з метою довести, що розумним є той, у кого інтелект … такий же як і у людей, які складали ці тести.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!