17.04.2011 Коментарів: 3 0 2930 Переглядів

Переваги та недоліки позитивного мислення

[singlepic id=228 w= h= float=left]

Термін «позитивне мислення» прийшов до нас із західної прикладної психологічної літератури. Все частіше зустрітися з ним ми можемо на різних тренінгах особистісного зростання, ділових семінарах, в книгах і журналах.

Позитивне мислення – це вміння перетворювати мінуси будь-якій життєвій ситуації в плюси. Раніше таких людей називали оптимістами, і це вважалося вродженою якістю людини. Зараз же позитивне мислення завдяки вільному доступу до літератури з даної тематики може виховати в собі практично будь-яка людина. Також пріоритетним такий тип мислення вважається в діловій сфері, оскільки люди, які мають його працюють з більшою продуктивністю.

Переваги позитивного мислення:

 • Позитивне мислення є ефективним інструментом на шляху до успіху. Мрії можна перетворити на цілі, якщо не вважати їх неможливими. А позитивне мислення допомагає досягати цілей, усуваючи бар’єри в нашій свідомості.
 • Додає впевненості в собі і своїх силах. Багато справді талановитих і розумних людей не використовують свій потенціал через страх провалитися і заниженої оцінки своїх здібностей. Позитивне мислення дає силу повірити у свої можливості, що значить, і реалізувати їх.
 • Допомагає впоратися з невдачею. Промахи і прикрі помилки, смуги неприємностей трапляються з кожним. Оптимістичний настрій допоможе уникнути ниття, самоїдства і депресії. Замість цього можна просто йти далі, сприймаючи невдачі, як тимчасовий чинник і важливий життєвий урок.
 • Є джерелом енергії та натхнення. Адже тоді думки набувають позитивне забарвлення. У голові народжується маса ідей і планів, людина відчуває себе здатною на нові звершення і сміливо йде по життю.
 • Робить людину «бажаною» для інших. Всі знають, що щира посмішка і гарний настрій добре впливають на інших людей. Такі люди більш привабливі для протилежної статі, мають більше друзів, успішніші в роботі, ніж песимісти, які відбирають життєву енергію.

Недоліки позитивного мислення:

 • Позитивне мислення часто стає способом обману довірливих людей і наживи. Компанії, які просувають свої товари, а також секти часто організовують тренінги та навчання, на яких розповідають про нове щасливе життя своїх консультантів або членів організації… Людина отримує психологічні чи ділові навички, але таким чином легко потрапляє в пастку «психології успіху» чи фанатизму.
 • Література з позитивного мислення налаштовує людину на придушення будь-яких негативних емоцій і думок, що призводить до проблем зі здоров’ям і додаткового стресу. Заперечення проблеми – неправильне трактування позитивного мислення.
 • Підміна позитивного мислення інфантильністю. Якщо людина нічого не робить, але думає, що все якимось дивом буде добре, то таке позитивне мислення тільки на шкоду. Оптимістичний підхід повинен бути раціональним, а неправильний оптимізм народжує самообман.

Усвідомлений підхід до позитивного мислення і аналіз ситуацій обов’язково допоможуть вам на життєвому шляху, тому бажаю вам мислити позитивно, але з розумом!

І за традицією, на десерт, пропоную переглянути цікавеньке позитивне відео про те, як створювалась популярна і любима всіма пісня Alore on Dance:

[youtube]DfuQ6lYkth4[/youtube]

*****

Чем занять себя, когда нечего делать? Попробуйте отличный вариант – рукоделие. Таким образом вы не только убьете время, но и успокоите нервы. Я недавно наткнулся на сайт о бисероплетении, и могу смело вам его порекомендовать, ведь там есть все что нужно: и схемы, и разные техники бисероплетения, и даже мастер-классы.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 3

 1. Альона
  Квітень 17, 17:21 Відповісти
  ахаха, відео зачьотне. про те як писали пісню про мене. ахаха))
 2. Яна
  Квітень 19, 17:22 Відповісти
  Позитивне мислення - це спосіб запрограмувати своє майбутнє на краще. Головне не перебільшити.

Залишити коментар