Без паніки!
05.02.2012 Коментарів 0 2426 Переглядів

Без паніки!

У сьогоднішній статті спробуємо розкрити суть панічного стану – причин його появи та основних механізмів. Також порекомендую, на мою думку, найбільш надійний і швидкий метод боротьби із приступами паніки.

Кожен з нас хоча б раз у житті відчував на «власній шкурі» це почуття жаху, сум’яття та безпорадності. І незалежно від вашої сили волі, іноді стається так, що емоції виходять із під контролю. Такий стан зазвичай супроводжують емоційні процеси, які називають афектами. Думаю, ви не раз вже чули вислів, що хтось перебуває «у стані афекту». Це значить, що на короткий проміжок часу внаслідок якихось дій чи бездіяльності (під впливом чогось) емоції стають настільки сильними, що перестають бути підвладними людині. Саме до такого стану і відноситься паніка.

Почуття болісної безпричинної тривоги, страх, вегетативні прояви, все це ознаки панічної атаки. Якщо подібний стан повторюється систематично – це привід звернутися до фахівців. Але ми поговоримо про ситуативні прояви паніки.

Паніка не є явище суто індивідуальне, вона може носити і колективний характер. Спусковим механізмом тут, як правило, є феномен емоційного зараження – процес, що протікає автоматично, за межами свідомого контролю.

І хоча поняття «емоційне зараження» зазвичай використовують до відносно простих мімічних і пантомімічних реакцій, його можна віднести і до явища колективної паніки.

Хоча паніка – явище короткострокове, та навіть за цей час можна встигнути нанести шкоду собі чи оточуючим. Тому слід не лише знати, що існує таке поняття, але й уміти його контролювати, пересилювати, побороти.

Як побороти паніку

Не залежно від того, переживаєте ви панічний стан індивідуально, чи паніка застала вас в натовпі, ви повинні чітко розуміти природу цього афекту, для того, щоб бути здатним з ним боротися.

На паніку як і на страх людина може реагувати декількома способами. Це може бути агресія або ж, що стається частіше, спроба втекти від об’єкту, який викликає страх. Все суто індивідуально і залежить від характеру і волі особистості.

Так само індивідуально потрібно шукати підхід у спробі побороти панічну атаку. Звичайно, більшість людей будуть радити вам звернутися до так званих професіоналів, психологів зі стажем, та хтозна чи вони справді такі круті профі як написано у їхніх, часто куплених, дипломах. Тому варто спочатку спробувати побороти паніку самостійно. І найперше, що вам потрібно зробити, як і у більшості схожого виду розладів – це усвідомити проблему й те, що її потрібно вирішувати.

В основі паніки завжди лежить страх перед реальною або уявною небезпекою. Тому, якщо ви відчуваєте, що вже готові щодуху бігти незрозуміло куди, або негайно впасти, втративши свідомість, зупиніться!

Панічні атаки та страх неодмінно супроводжуються підвищенням серцебиття та почастішанням дихання. Тому, перш за все потрібно нормалізувати дихання. Зробіть декілька глибоких вдихів-видихів.

Як думаєте, чому у американських фільмах люди під час паніки починають дихати в паперовий пакет. Саме так, вони нормалізують дихання. Вдихаєте повітря з пакету, затримуєте дихання на 10-15 сек., далі видихаєте в пакет. Так протягом 2-3 хв.

Найбільш дієвий спосіб перебороти паніку – навчитися дихати «животом». Ваш видих має бути вдвічі довший, аніж вдих.

Після того, як вам вдалося нормалізувати дихання, та привести організм в стан душевної рівноваги, можете озирнутися і усвідомити, чи дійсно ви знаходитеся в небезпеці, що саме вам загрожує і чим це загрожує.

На словах, можливо, досить довго, але повірте, що в реальності все це ви можете зробити за долі секунд. Але ці миті дадуть вам можливість діяти раціонально. І якщо вам дійсно щось загрожує, то ви зможете зрозуміти, як діяти далі і вийти із ситуації з мінімальними втратами.

Якщо ж загроза уявна і паніка безпідставна, непогано було б зробити ще пару глибоких вдихів і посміхнутися самому собі. Адже якщо ви до сих пір стоїте на місці, не біжите, не непритомнієте і розумієте, що нічого страшного не відбулося, значить, ви впоралися з приступом паніки!

Звичайно, способів боротьби із панікою є безліч. Можна закидатися валер’янкою чи антидепресантами, звернутися до психотерапевта, чи лікуватися за допомогою народної медицини (чаїв та відварів). Та я все ж вирішив розглянути найбільш безпечний для вашого здоров’я. Тим не менш, сподіваюся вам ніколи його не доведеться застосовувати. На цьому все, не панікуйте – життя прекрасне!

*****

Важливі справи довіряють найбільш відповідальним людям. Замовлення столиків в ресторанах зазвичай покладають на джентльменів, якщо такі водяться в сім’ї. А от за організацією пікніка стежить дівчина.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!