04.07.2011 Коментарів: 4 3 9989 Переглядів

Як помиритися з другом?

[singlepic id=249 w= h= float=left]Не дарма ж кажуть, що давній друг краще, ніж двоє нових. Для тих, хто цінує і поважає поняття «дружба», ці слова мають глибокий сенс. Хто у важку хвилину підтримає не лише словом, а й ділом, як не справжній друг? Хто примчиться серед ночі вичерпувати воду, якщо ви затопите сусідів? З ким можна годинами пригадувати старі часи про пригоди і ситуації, з яких вибиралися разом? Хто порадіє, а не позаздрить, якщо ви несподівано виграєте «BENTLEY» в лотерею? Звичайно, тільки справжній, вірний друг.

На жаль, такі друзі є не в кожного з нас, а в кого є, той як зіницю ока береже ці сосунки, що будувалися роками. Та навіть справжні друзі іноді сваряться. Буває навіть таке, що сваряться через дрібниці, які потім не можуть пригадати, і при цьому кожен вважає себе правим, хоча і звик за роки дружби поступатись. Всі ми люди, і всі ми час від часу сваримось. Як же краще помиритися, якщо все-таки так сталося і посварилися?

Варіант перший – ви однозначно неправі і розумієте це. Тоді краще за все почекати пару днів, поки друг охолоне, а потім зателефонувати і вибачитись. Якщо це справді ваш друг, то вам буде не важко це зробити, а йому – спокійно прийняти вибачення і не нагадувати вам про цю сварку. В кінець-кінців, нічого страшного не сталося, всі ми люди і наші думки і погляди можуть розходитись, навіть якщо ми найближчі друзі.

Варіант другий – ваш товариш однозначно неправий, він спровокував цей конфлікт. Якщо ви дружите багато років, напевне ви добре знаєте свого друга. Якщо він завжди запальний і ви звикли сприймати його недоліки, але розумієте, що цього разу друг перегнув палку, то це не привід не миритися. Але дружба це не лише спілкування, розуміння і допомога, а ще й обмін досвідом, можливість відверто сказати одне одному в вічі те, що не скажеш сторонній людині.

Не буде зайвим дати другові невеличкий урок на майбутнє: не робіть крок назустріч, почекайте, поки товариш зателефонує, тим самим давши йому зрозуміти, що дружба дружбою, але треба контролювати себе. Коли він вийде на зв’язок, спокійно поясніть другові, у чому вважаєте його неправим, прийміть вибачення і, якщо людина вам справді дорога, продовжуйте спілкуватися, ніби нічого не сталося, не повертаючись до цієї теми. Щира розмова повинна подіяти.

Якщо ж товариш несподівано навіть для самого себе спровокував сварку і така поведінка йому не властива, то про це можна просто забути. Можливо у нього при зустрічі був поганий настрій – у нього проблеми вдома чи на роботі, варто просто поставитися з розумінням, всі ми іноді зриваємося. Не буде зайвим поцікавитися проблемами друга, запропонувати допомогу, адже на те ви і друзі.

Звичайно, треба пробачати і вміти визнавати провину. Тим паче у стосунках з близькими людьми, друзями. Але найкраще – не доводити діло до сварки, спробувати спинити конфлікт у зародку. Нехай ви голосуватимете за різних кандидатів на виборах, по-різному ставитеся до виховання дітей або полюбляєте відпочивати по-різному, ви друзі, а усе інше – другорядні речі на фоні щирих стосунків між людьми.

Поважайте погляди один одного, сприймайте одне одного такими, як є, ставтеся поблажливо до недоліків друзів, і у вас буде набагато менше приводів для сварок.

А ще, колись у дитинстві ми мирилися з друзями, наспівуючи таку пісеньку: “Мир миром, пироги з сиром, варенички в маслі, ми дружечки красні – поцілуймося” 🙂 Ну це так, спогади навіялись.

А тепер пропоную розслабитися, подивитися відео і в коментаріях до статті написати чому так здивувався кіт, подивившись на вас? 🙂

[youtube]C_S5cXbXe-4[/youtube]

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 4

 1. Цікавий пост, а кіт так здивувався, бо побачив про що ми зараз пишемо на нашому troooll :-) (наш пост буде завтра)
  • danc1r0k
   Липень 04, 21:38 Відповісти
   Дякую. О, то буду чекати завтрашнього дня, щоб почитати, що ж у вас там таке буде :)
 2. Тарас
  Липень 11, 21:01 Відповісти
  Зробити перший крок. Як відповідь неадекватна, дати СОБІ спокій. Хай так буде, як є. Принаймні, у Вас совість буде чиста.

Залишити коментар