20.10.2011 Коментарів 0 1 7676 Переглядів

Недоліки людини

[singlepic id=281 w= h= float=left] Недоліки … Вони так часто дратують і впадають у вічі, що руйнують відносини навіть між друзями і відштовхують людей один від одного. Іноді вони викликають посмішку, але можуть буквально вивести людину з рівноваги. Чи можна і чи потрібно з ними змиритися? Чому недоліки інших більш очевидні ніж власні? Чи варто з приховувати свої недоліки?

Погодьтеся, що неможливо у всьому Всесвіті знайти хоча б одну людину, у якої немає недоліків. Хоч невеликий, але знайдеться. І це нормально. Адже особистість наша (а значить переваги і недоліки) формується ще на генетичному рівні. Деякі негативні риси ми можемо вчитися стримувати або зводити їх прояв до мінімуму. Але за великим рахунком людина не може стати ідеальною, тому що саме поняття ідеалу відносне.

Дуже часто люди навіть не можуть толком сформулювати, що таке недолік. Адже, приміром, якщо людина пунктуальна, то одні скажуть що це добре (він же обов’язковий, виконавчий і т.д.), а інші будуть вважати таку людину занудою і дотошною (мовляв, зосереджений на часі, а життя непередбачуване). І розберися тоді, добре бути пунктуальним чи ні?!

От і припливли…

Людина влаштована так, що в першу чергу звертає увагу саме на негатив. І якщо ви думаєте, що так не можна сказати про оптимістів, то ви неправі. Оптимісти в слух кажуть позитивне, але вони живі люди і негативне для них настільки ж очевидне як для песимістів і реалістів. Просто багато що залежить від життєвих ситуацій.

Наприклад, якщо ми довгий час спілкуємося з людиною (можливо, це наш друг або навіть член сім’ї), то змиритися з його недоліками простіше. Може в якихось ситуаціях ми навіть будемо вигороджувати його і захищати. Але зовсім інша ситуація коли ми вперше стикаємося з людиною (по роботі, навчанні або зовсім випадково). Зазвичай виникає дуже бурхлива реакція на її негативні дії (запізнення, забудькуватість чи просто відсутність уважності).

Але це лише одна причина. Інша, більш глибока і потаємна. Психологи стверджують, що часто ми звертаємо увагу на ті недоліки людини, які присутні в нас самих. Ми підсвідомо розуміємо, що з ними потрібно боротися, але собі в цьому складно зізнатися. Куди легше висловити своє відверте обурення з приводу вчинків інших.

А як щодо маски?

Деякі люди, зрозумівши, як їх негативні риси характеру сприймаються іншими, воліють їх приховувати. Але наскільки це розумно? Розглянемо дві ситуації.

Ситуація перша. На вечірці знайомляться хлопець з дівчиною. Між ними спалахує іскорка і з’являється симпатія. Якщо вони вирішать познайомитися ближче, то, як і більшість закоханих будуть посилено намагатися піднести себе в кращому світлі. В принципі це природне бажання.

На перших етапах знайомства вони намагаються підлаштовуватися один під одного і в усьому погоджуватися зі своїм обранцем. Але як мине певний час такі благі наміри обнажать свою негативну сторону. Адже дві дорослих і незалежних людини не можуть весь час догоджати один одному. Вони стануть вести себе природно і всі негативні риси, які вони ретельно приховували, вилізуть на поверхню. Добре якщо вони зможуть правильно сприйняти цю ситуацію і вирішити її правильним чином, але частіше люди просто розходяться кожен своєю стежкою пояснюючи все «ми просто не зійшлись характерами».

Ситуація друга. Влаштовуючись на роботу, людина на співбесіді замовчує про свої недоліки з метою отримати бажану посаду. Але з часом, в процесі роботи все стає очевидним і в кращому випадку людині доведеться відповідати встановленим спочатку вимогам, а в гіршому – її звільнять.

Я ні в якому разі не намагаюсь сказати, щоб ви відразу ж викладали всі карти на стіл перед роботодавцем. Просто хочу застерегти, щоб ви були готові зміниться (побороти свої недоліки), якщо це буде потрібно або ж бути звільненим, коли недоліки проявляться.

Ці ситуації показують реальну картину, яка може виникнути, коли людина приховує свої недоліки. Тому набагато важливіше бути собою, а не такими, якими нас хочуть зробити та бачити інші. Внутрішній конфлікт особистості, протистояння між бажанням жити, як хочеться нам і рамками, в які втискає нас суспільство, ще нікого до добра не доводив!

Десертне відео – реклама Nike від Гая Річі. Як не мене дуже і дуже хороша, перегляньте, не пошкодуєте, особливо ті, хто любить футбол:

[youtube]BpEX3f3vvWI[/youtube]

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!