25.05.2011 1 коментар 0 1913 Переглядів

У пошуках щастя

[singlepic id=235 w=360 h=270 float=left]Щастя. Кожен з нас, простих (а іноді й не дуже) людей вкладає в це поняття щось своє, глибоко особисте. І не дивно: адже всі ми різні, і бажання у нас відповідно також найрізноманітніші.

Для когось щастя – це кохана людина, для когось – гроші, ще хтось віддасть усе заради слави та успішної кар’єри… А є такі, кому буде достатньо і простої шоколадки. І, якщо придивитися уважніше, то саме з таких дрібниць і складається щастя. Адже саме по собі воно – не що інше, як тимчасова ейфорія, яка, згідно з популярними психологічними тезами, настає після якоїсь події, а після іншої події закінчується. Тому щастя варто розглядати у дрібницях; намагатися знайти його в глобальних речах – те ж саме, що шукати голку в копиці сіна.

Люди часто скаржаться: мовляв, немає в моєму нікчемному житті щастя, та й не було зроду. Що ж, цілком може бути. Адже така штука, як щастя, не може сама по собі існувати в людині, його потрібно шукати. А деякі люди, мабуть, просто не змогли його знайти або, що ще гірше, ліняться докласти зусиль для його пошуків …

Цілком можливо, що саме такі люди є схильними до впливу стереотипів. “Щастя має бути в душі, – думають вони. – Бідний я, нещасний …” Або: “Щасливі не плачуть, а я плачу – отже, я нещасний”. На тому і закінчуються їх «пошуки», якщо це можна так назвати. Для таких людей головне знайти причину чому у них не виходить, а далі всі свої невдачі списувати саме на цю причину.

Але ж цього ні в якому разі не можна допускати, більше того, гонитва за щастям повинна стати пріоритетною метою життя. А, наздогнавши, потрібно тримати його міцно, не відпускати ні за що. Тоді й життя стає яскравішим, і людина – щасливою.

Тепер давайте спробуємо розібратися в суті щастя. У чому воно полягає? Ще одним стереотипом можна вважати висловлювання – «щастя не в грошах», на яке також в деякій мірі опираються люди, що не знайшли свого щастя.

Ось тут, якщо придивитися ближче, може приховуватися їхня помилка. Невже ніхто не відчував себе щасливим, купивши бажаний предмет одягу або новий мобільний телефон? Але ж щоб щось купити, потрібно мати за що це купити, а гроші з неба не падуть як відомо (у всякому разі, я такого ніколи не помічав).

Стало модно стверджувати, що таке щастя – самообман. Гідну відповідь можна знайти у Сократа: “Вважати що-небудь самообманом – ось справжній самообман”.

Так, ще в Стародавній Греції цей мудрець вже розумів, що щастя неможливе без матеріальних благ. Будь ти хоч тричі одруженим з першою красунею світу, май ти хоч тисячу друзів – а чи зможеш ти при цьому бути щасливим, банально не маючи можливості купити на вечерю хліба? У тому-то й річ: щастя досягається гармонією між духовним і матеріальним, і відкинути щось одне ніяк не вийде …

Ну і, нарешті, чи треба з кимось ділитися своїм щастям? Безумовно, знайдуться добродії, які скажуть, що потрібно віддавати останню сорочку першому зустрічному жебракові, і щасливий будеш сам, бачачи його щастя… Хотілося б дізнатися, чи збувалося у когось це твердження (ще один стереотип) хоча б раз, хоч у когось? Якщо й так, то вкрай рідко.

Такі реалії сучасного життя, якщо не ти когось, то хтось тебе просто «з’їсть» і пальчики оближе. Виживають сильніші, щасливіші, хитріші – усі інші йдуть на дно.

Щастям не потрібно ділитися, тому що будь-яка інша людина, яка шукає його, сама знайде своє щастя, тим паче, що, як зазначалось на початку статті, поняття щастя для кожного різне. Щастя саме ходить із рук в руки, і спроби керувати цим переміщенням лише зіб’ють його з правильного маршруту. Тому – будьте щасливі! І запам’ятайте: стереотипи в цій справі зовсім не потрібні.

В якості сьогоднішнього десерту пропоную переглянути відео про найбільш екстремальне катання на швидкісному човні. Коштує таке задоволення всього 119 у.е. і відбувається воно в Новій Зеландії.

[youtube]QjmZ2cs8nCU[/youtube]

*****

Ну как, вам понравилось видео? Если да, тогда стоить узнать, где ближайшие кассы с дешевыми билетами на самолет. Бегите туда, покупайте авиабилеты Киев – Веллингтон и вперед на поиски приключений.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

1 Коментар

Залишити коментар