Про куріння
30.09.2011 Коментарів: 3 5368 Переглядів

Про куріння

Безліч людей, які палять цигарки (хто не знає цигарка – то є сигарета, як називає її більшість людей, або дзиґар, як деколи кажуть у нас на Західній Україні) навіть не замислюються чому вони це роблять, і справа зовсім не у звичці. Чому ж люди курять? Що заважає їм кинути палити? Чи це залежність від нікотину, який потрапив в організм, чи все-таки справа в психології людини, яка зазвичай просто машинально тягне руку в кишеню за пачкою цигарок.

Часто люди курящі запевняють всіх навколо, що можуть не палити впродовж довгого терміну, але не роблять цього, бо їх просто подобається сам процес.

Також давно відомо про те, що більшість людей, які кинули палити, рано чи пізно повертаються до лав курців. Це лише питання часу. Звичайно ж вплив куріння на організм людини має лише негативні сторони, але я притримуюся думки, що кожна людина є господарем свого здоров’я і їй самій вирішувати гробити його чи ні. І зазвичай на таке провокативне питання «ти що, хочеш вмерти здоровим?» я відповідаю – «ні, я хочу жити здоровим».

Але з іншого боку, якщо вже люди обрали шлях «тютюнового рабства» потрібно поглянути на це з їхнього боку і знайти переваги такої згубної звички як куріння, адже переваги є і з одного, і з іншого боку.

Курці часто виправдовуються, що палять лише для того, щоб заспокоїти нерви. Хоча науковці довели, що куріння не завжди заспокоює, але частка правди у цьому твердженні вскуе-таки є, адже насправді в деяких ситуаціях сигарети і справді допомагають заспокоїться.

Також сигарети допомагають чекати. І справді, некурящій людині години очікування здаються набагато довшими. Я думаю це пов’язано з тим, що сам процес куріння не розглядається курцем як якась діяльність. Ти начебто нічого й не робиш, але при цьому зайнятий. І тому не помічаєш часу, потраченого на викурену цигарку.

Ще одна перевага куріння була помічена мною при спостереженні за творчими людьми. Велика частина з них курить і вважає, що саме це допомагає їм відволіктися від проблем і повністю віддатися творчості. Саме куріння вони розглядають як можливість розслабитися і зосередитися на потрібних їм думках.

Також курящим людям простіше знайти спільну мову, досить просто вийти на перекур або пригостити когось цигаркою, як у них вже зав’яжеться розмова.

Потрібно зауважити, що деякі курці виглядають набагато впевненішими за некурящих. Звідси випливає висновок, що сигарети якимось способом роблять людину більш самодостатньою і незалежною.

Ну а що ж люди, які не курять? До переваг некурящих людей в першу чергу відноситься їх, хоч в якійсь мірі, збережене здоров’я. Вони рідше страждають простудними захворюваннями, не кажучи вже про хронічні захворювання дихальних шляхів і легенів. У них відпадає можливість появи “синдрому курця”.

Також вони економлять чималі гроші, не купуючи щодня по одній, а то й дві пачки сигарет. За рік, за відсутності цієї звички, можна заощадити досить велику суму.

Людей, які не страждають від нікотинової залежності, набагато охочіше беруть на роботу, так як вони не будуть бігати кожні півгодини в кімнату для паління, а значить будуть більше часу проводити на своєму робочому місці.

Ще однією перевагою є відсутність неприємного тютюнового запаху від одягу і пальців рук. Адже цей запах дуже довго вивітрюється, та й у багатьох людей він просто викликає огиду.

Виключена можливість пропалювання одягу, оббивки меблів і чохлів автомобільних сидінь, що, в свою чергу, покращує презентабельний вигляд людини і її майна. Та й взагалі, напевно, дуже добре не відчувати себе залежним від сигарет і не товпитися в кімнаті для куріння, яка наповнена димом.

Що ж, кожен сам в праві вибирати: курити йому чи ні. Ні в якому разі не можна говорити, що це погано чи добре. У всьому є свої позитивні і негативні сторони.

Вам може сподобатися

Коментарів 3

 1. Віка
  Вересень 30, 19:20 Відповісти
  Не зовсім погоджуюся зі сказаним.... Важко об"єктивно висловлюватися, якщо не палиш... Я ж,в минулому курець зі стажем, можу з впевненістю сказати, що паління - це просто промивання мізків....все..... інше - нав"язана думка лікарів, виробників, курців і т. д.це результат такого промивання...кожен шукає в цьому свою вигоду і на цьому збагачується. Позбуваєшся від цього зомбування і пропадає залежність від цієї згубної звички....як і від будь-якої ін. шкідливої звички.
  • danc1r0k
   Жовтень 01, 09:53 Відповісти
   Так звичайно важко, думки будував в основному на висловлюваннях друзів, які курять. У тебе також цікава теорія, кожен в курінні знаходить щось своє.
 2. Мохнатый
  Жовтень 16, 20:53 Відповісти
  З одного боку куріння допомагає дійсно... Куріння відволікає, заспокоює, розвлікає... Але є погана сторона цієї звички, вплив на здоровя... І взагалі я вважаю, що куріння це прийом, за допомогою якого людьми маніпулюють, знищують їх....

Залишити коментар