28.01.2011 Коментарів 0 0 1835 Переглядів

Покоління, яке виросло на соціальних мережах

[singlepic id=124 w= h= float=center]

Наші мами і тати, в молодості, з електронних пристроїв знали тільки телевізор, радіо і магнітофон, а з появою комп’ютерів, особливо ПК, які стали доступні більшості, з’явилося нове покоління, яке по-суті виросло на комп’ютерах. Але на зміну цьому поколінню незабаром прийшло вже інше.

Ще кілька років тому, вираз «соціальна мережа» було багатьом в дивину, навіть тим, у кого був комп’ютер. Інша справа сьогодні, коли в соціальних мережах зареєстровані навіть деякі особливо модні бабусі.

Так, сьогодні користувачів ПК, не зареєстрованих хоча б в одній соціальній мережі, знайти, завдання надскладне. А з появою все нових і нових гаджетів, які мають повнофункціональний доступ до Інтернету, спілкуватися в соціальних мережах можна в будь-якому зручному місці, в будь-який час. Останнім часом виробники уже одразу після виходу пристрою з конвеєра інтегрують у нього спеціальні інтерфейси, що дають прямий доступ до найбільших соціальних мереж.

[singlepic id=126 w=260 h=200 float=left] Про сучасну молодь можна прямо сказати, що вона виросла на соціальних мережах. Чому це твердження має право на існування, спитаєте ви? Просто молодь любить спілкуватися, а соціальні мережі дають у цьому відношенні небачену свободу, адже спілкуватися через мережу можна абсолютно з будь-якою людиною. І ось, «спрагу» спілкування молоді люди задовольняють в таких мережах, а у деяких на цьому ґрунті навіть розвивається інтернет-залежність.

Згідно визначення, соціальна мережа – це спільнота людей зі схожими інтересами чи діяльністю. Зв’язок між членами спільноти здійснюється через внутрішню почту, або обмін миттєвими повідомленнями. Отже, судячи з даного визначення, відкривається великий простір для фантазії. Соціальну мережу можна створити практично будь-якої орієнтації, та хоч для любителів знищувати тарганів або інших екзотичних інтересів.

І кмітливі люди вже створили стільки співтовариств по інтересах, що диву даєшся. Тільки в Рунеті таких мереж десятки, це не враховуючи тих, які створені за регіональним принципом. Найвідоміші в Уанеті та Рунеті соцмережі – це Вконтакті, Однокласники, Мій світ, ба один лише Вконтакті об’єднує понад 100 мільйонів користувачів – величезна цифра, яка більша за населення багатьох країн.

Зарубіжні соцмережі, такі як Facebook, Twitter, MySpace уже давно у собі встановили русифіковані та українізовані інтерфеси і в них також зареєстрована величезна кількість наших співвітчизників. Раз у раз читаєш в новинах, що відомі політики і навіть глави держав обмінюються повідомленнями в Twitter чи Facebook, як ніби немає інших більш зручних видів зв’язку. Хоча, безкоштовна реклама, це те, чого найменше потребують соціальні мережі.

[singlepic id=125 w=250 h=250 float=right] З одного боку, тут є переваги, можна поспілкуватися з друзями і близькими за якими ми сумуємо, обмінюватися корисною інформацією та підтримувати обмін думками. Але, як і у всього корисного тут існує ще й інша сторона медалі. Якщо неправильно користуватися, або як то кажуть «відпустити гальма», це корисне враз може перетворитися на проблему, а іноді дуже навіть серйозну.

А що, якщо замислитися, скільки ж часу забирає у людини регулярне, щоденне спілкування через інтернет? Цифра буде величезною, хоча більшість повідомлень, що пересилаються через сервіси соціальних мереж не відносяться до термінових чи важливих. Багато хто просто нудьгуючи, пише все що попало, обмінюється по-суті безглуздою інформацією. Хоча цього визнавати ніхто не хоче, але це беззаперечний факт. Навіть жарт такий є: «Хороша штука цей інтернет – 5 хвилин посидів, півтори години пролетіло!»

Думаю, для прикладу варто провести простий підрахунок. Візьмемо мінімальну цифру, наприклад 30 хвилин в день – спілкування в соціальній мережі. У рік ця цифра перетворюється на 7,5 днів чистого часу. А багато молоді сидять в мережі годинами, навіть за кермом або на уроках нерідко можна побачити у них в руках комунікатор. Вражає, чи не так?

Крім втрати часу, який уже не повернеш, страждає і грамотність користувачів, які звикають до різних скорочень слів і розучуються конкретно висловлювати свої думки, при звичайному живому спілкуванні використовуючи жаргонні слівця.

Сьогодні світ схожий на велике село. Все, про всіх, всі хочуть знати, будь-які події у світі моментально розлітаються в мережі і в авангарді цього скаженого потоку інформації стоять саме соціальні мережі. У наш час протягом одного дня на людину обрушується така лавина інформації, якої жителям кінця 19 століття вистачило б на все життя.

Але якщо ставитися врівноважено до сучасних технологій, то вони не будуть створювати проблем, а, навпаки, будуть тільки корисні.

*****

Если вы собрались посетить Москву и вам негде остановится, то спешу вас обрадовать. Теперь хостел в москве недорого можно снять не только где-то на окраине города. Полный пакет услуг можно получить и в самом центре столицы. А дружелюбный персонал только положительно сказывается на отзывах об хостеле.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!