21.03.2011 Коментарів 0 0 1147 Переглядів

Шкідливого ПО за перший квартал 2011 року побільшало на 26%

За повідомленням Антивірусної лабораторії Pandalabs, в 2011 щодня фіксується близько 73000 нових зразків комп’ютерних вірусів, а це на чверть перевищує кількість шкідливого ПО, зафіксованого спеціалістами за три перші місяці 2010 року.

На сьогодні Трояни все ще залишаються найбільш поширеним типом загроз і вони складають 70% від загального числа небезпечного програмного забезпечення. Це зумовлюється їх прибутковістю для шахраїв.

Технічний директор лабораторії Pandalabs Луї Корронс коментує ситуацію так: «Поширення програм в Інтернеті, що дозволяють людям, не маючі професійних навиків, створювати Трояни і організовувати нелегальний бізнес, особливо якщо це може забезпечити доступ до банківських реквізитів, спричиняє за собою неймовірне зростання кількості троянів у всесвітній мережі».

Різні види троянів поширюються з різною швидкістю. Проаналізувавши приклади виявленого за увесь час існування небезпечного програмного забезпечення, працівники антивірусної лабораторії Pandalabs прийшли до висновку, що кількість банківських троянів зменшилася, кількість ботів залишилася на тому ж рівні, а популярність підробленого антивірусного забезпечення знизилася. Проте, кількість “завантажувачів” значно зросла.

Так звані завантажувачі є підкласом троянів, які, одного дня заразивши комп’ютер користувача, автоматично підключаються до мережі Інтернет і завантажують ще більше небезпечних вірусів. Хакери часто використовують цей метод, оскільки сам завантажувач невеликого розміру, і може встановлюватися на комп’ютер користувача абсолютно непомітно, на відміну від інших троянських програм.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!