27.03.2011 1 коментар 0 1163 Переглядів

Android з Linux доведеться зустрітися в суді

Google у черговий раз був викритий у використанні чужих кодів. Цього разу постраждалою стороною виявився Linux. Гігантові всесвітньої мережі загрожує війна з софтверною компанією. Деякі фахівці вважають (наприклад, Флоріан Мюллер), що масштаби її будуть значно серйознішими, ніж непорозуміння через коди Java з Oracle.

Xakep.ru повідомляє, що керівництво Google виступило з заявою, що з Linux коду, який використовується в Android, були вилучені усі компоненти, що захищені авторським правом і потрапляють під дію ліцензії Apache. Та слід зазначити, що під ліцензію на вільне програмне забезпечення підпадають заголовні файли в ядрі Linux (макроси, які використовуються при компіляції, перелік API ). З цього виходить, що будь-яке використання кодів, має бути випущено теж під GPLv2.

Судове засідання ще не відбулося. Представник постраждалої сторони, Едвард Нотон, вважає, що поведінка представників Google може загрожувати розробникам обладнання та є за своєю суттю «легальної міною».

Фахівець у комп’ютерній галузі Мюллер прогнозує,що якщо компанія Google прибере код раніше, ніж справа дійде до суду, то інцидент скоріш за все можна буде вважати вичерпаним, питання лише в тому, чи поступиться компанія. Правда, це не виключає того, що в Android не знайдуть потім що-небудь ще. Компанія розвивається досить стрімко, продукт стає цікавішим і постійно піддається ретельній перевірці.

Вам може сподобатися

1 Коментар

  1. Ремі Котт
    Листопад 29, 19:42 Відповісти
    Linux - не компанія)) Тільки операційна система й велика купа добровольців (і не тільки - з цим пов’язано багато організацій; можливо, ти це й мав на увазі), що її розроблюють. Заголовок некоректний. Linux використовується як ядро Android, це відкрита загалу інформація, Ґуґл про це повідомляє. Тому "Google у черговий раз був викритий у використанні чужих кодів." - це зовсім недоречно для цієї статті. "Прибере код", аякже. :)

Залишити коментар