06.02.2011 Коментарів 0 0 1401 Переглядів

Як блоги підкорили світ

Нікого сьогодні не здивуєш фразою мережевий щоденник. Хіба лише тільки молодшого братика, який не вміє працювати з комп’ютером. Але навіть він міг десь чути, що за «конхветка» це є.

Нікому досі невідомо, коли з’явилися блоги. Існує версія, що перший блог, справа рук студента Джастіна Холла, а хтось стверджує, що перший щоденник онлайн типу це насправді діло програміста Дейва Вайнера. Його блог був названий Scripting News. Але тоді цей ресурс ніхто не вважав за блог. Імення “блог” виникло у 1997 році, і лише 2003-ій рік був ознаменований вписуванням цього слова в Оксфордський словник.

Не більше двох років минуло з того моменту, як з’явився саморобний блог, виник перший ресурс Blogger, на якому можна було в безкоштовному режимі пройти реєстрацію та отримати особистий блог. А через рік була розпочата політизація онлайн щоденників. Таким чином, в блогах почалася публікація нотаток про передвиборчі компанії, а незалежним журналістом Джоншом Маршаллом був заведений щоденник, де він писав про «кризу Флориди».

До 2006 року загальна кількість блогів перевищила 27.200.000.000. І вже сьогодні ніхто не візьметься за їх підрахунок. Бо буде реально дофіга, і тим паче довго рахувати. Нині блоги є зручним інструментом, який із вмінням почав застосовуватися компаніями з метою просування своєї марки.

За рахунок блогів багато ЗМІ дізнавалися останні новини, що відбуваються в гарячих точках. Таким чином, припустимо, 11-го вересня в блогах можна було прочитати досить багато вичерпної інформації очевидців, а також були розміщені фото, писалися пости побаченого, що підтримувало ЗМІ в орієнтуванні.

Говорять, що блоги змогли завдати істотної шкоди економіці безлічі країн, оскільки люди витрачають досить велику кількість часу на їх читання і підтримку. Наприклад, після проведення досліджень, з’ясувалося, що економіка США втратила близько 5 мільярдів робочих годин, а якщо це перевести в гроші – 80 мільярдів доларів, кругленька сума, еге-ж?

Блоги стали місцем, де люди творили, робили те, що їм по-душі, незалежно від того хто вони і чи подобається це іншим. Люди виносили на всесвітній огляд особисте життя, проблеми, радості, публікували навіть особисте інтимне життя, провокаційні матеріали та відеоролики. Найбільш цікаве те, що читачам це подобалось, тому публікація сенсацій в інтернеті була все частішою.

Згодом прийшла черга монетизації блогів. Ну куди ж ми, люди, без грошей (навіть у інтернет пхаємось), потрібно ж на всьому заробляти. І в результаті маємо те, що блогів тепер просто неймовірна кількість, створюють їх навіть підлітки аби заробити хоча б якусь мізерну копійчину. Велика кількість блогів на різний смак, від чорних та білих, хороших та не дуже, цікавих та безкорисних, до персональних блогів тваринок та покемонів (так, навіть такий я колись бачив) призвела до того, що знайти тепер справді вартий уваги блог дуже і дуже важко (це як мінімум в англомовному інтернеті). В РУнеті та УАнеті ніша ще розвивається, тому раджу вам не втрачати свій шанс якщо маєте намір завести власний блог.

На завершення ще хочу нагадати, що публікація статтей про День святого Валентина триває, тому чекайте скоро новеньких заміток та підписуйтеся на RSS. Хто не в курсі, одна стаття уже опублікована, і ви можете прочитати її тут: День Святого Валентина – цікаві факти та цитати.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!