Що таке консенсус
22.04.2012 Коментарів 0 5035 Переглядів

Що таке консенсус

Між людьми досить часто виникають конфліктні ситуації. Вирішують їх різними способами. Іноді інцидент вичерпується і може здаватися, що конфлікт закінчено. Але насправді він не вирішитися до тих пір поки конфліктна ситуація не змінитися.

Найкращий метод розв’язати конфлікт – усунути його причину, але, на жаль, не завжди це можливо. Та існує й інший варіант.

Одним з способів розв’язання конфліктів є знаходження консенсусу. Що це таке читаємо далі?

Консенсус – це часткова узгодженість дій або іншими словами схожа спрямованість дій і думок між двома і більше людьми. Ще консенсус можна охарактеризувати як метод прийняття рішень, у разі якщо в думках обох і більше сторін немає принципової відмінності та заперечення; загальна думка, до якої прийшли під час спільного обговорення. Соціологи стверджують, що консенсус це невіддільна частинка людського суспільства, без якої воно може зруйнуватися.

Консенсус може бути юридичним, політичним і соціальним. Юристи під консенсусом розуміють метод розробки і прийняття міжнародних правових актів. В політиці це поняття має на увазі згоду на підставі того, що є більш прийнятним для суспільства в цілому. Нерідко в політичній сфері конфлікти вирішуються саме приходом до консенсусу.

Що ж до соціального консенсусу, то в його основі лежать такі принципи:

  • Рішення, прийняте більшістю голосів, що беруть участь в обговоренні;
  • Відсутність серйозних і принципових заперечень, у тієї чи іншої сторони, яка бере участь у прийнятті рішення.

Для того, щоб вам було простіше зрозуміти, що мається на увазі під консенсусом, розглянемо простий приклад. На раді директорів один з них пропонує оптимальний варіант вирішення конкретного питання. Так як інші члени ради побачили логічні доводи і не мають заперечень проти них, то можна сказати, що всі прийшли до консенсусу, погодившись діяти запропонованим методом.

Ще більш простий приклад: під час ремонту, сім’ї потрібно вирішити якого кольору буде їх гостьова кімната. Дружина пропонує свій варіант. Хоча чоловік не вважає його ідеальним або ж сам губиться в здогадах, він погоджується з вибором дружини. Таким чином, вони досягають консенсусу з причини відсутності конкретних заперечень з боку чоловіка. Бачимо, що на консенсус люди йдуть набагато частіше, ніж навіть вживають це слово в своєму житті.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!