30.03.2011 Коментарів: 9 0 1667 Переглядів

Подорож з неповторним ароматом

[singlepic id=215 w= h= float=left]

Ні для кого не секрет, що, коли знаходишся закордоном в туристичній мандрівці, важливо не тільки як виглядає місцевість або цікавинки, які відвідуються, але і звуки і запахи, які тебе оточують. Все це разом складає так звану «атмосферу» місця! Закривши очі, кожен зможе уявити собі арабський ринок на сході зі стійким запахом прянощів і фруктів і галасом торговців і покупців, морський пляж з хлюпотінням води і запахом солі в повітрі, або галявину в лісі з розмаїттям звуків і ароматів звіряток і пташок!

Але іноді буває так, що запах, дещо псує загальну атмосферу. Як це не дивно, на деяких мегапопулярних світових курортах, пахне не тільки пригодами…

Бувалі туристи мали би знати таке туристичне місто як Канкун в Мексиці! Курорт входить в десятку найпопулярніших туристичних напрямків ,але на цьому його «достоїнства» не закінчуються! Призового місця номер один в рейтингу найсмердючіших туристичних міст Канкун удостоївся за жахливий сморід місцевої каналізації.

На другому місці у нашому рейтингу – романтична до втрати свідомості Венеція! Краще утриматися від поїздки туди в спекотні місяці. Не треба бути сантехніком чи асенізатором за освітою, щоб зрозуміти куди місцеві жителі виливають каналізаційні відходи. Хоча, можливо, я дещо перебільшую, адже популярний актор Джонні Депп після семимісячного перебування в місті всіх закоханих під час зйомок кіна «Турист», придбав там шикарний особняк вартістю 13,7 мільйонів зелених з видом на Гранд Канал.

Не відстає від Венеції і місто Роторуа (Нова Зеландія). В околицях розташувалась велика кількість геотермальних джерел і гейзерів. Через це місцеві жителі та гості міста цілодобово насолоджуються стійким запахом тухлих яєць. Саме так пахне сірководень, який виходить з-під землі. Це я вам кажу як хімік-любитель.

[singlepic id=216 w= h= float=right]

З чим у вас асоціюється словосполучення «аромати Франції»? – Дорогі французькі парфуми, я вгадав? Тим, хто хоче щоб ця асоціація змінилася назавжди слід поїхати в маленьке містечко Кот д’Ор. Там виготовляють самий смердючий сир в світі – “Бургундський епуас”. Цей сир навіть офіційно заборонено провозити в громадському транспорті. Я особисто знаю тільки одну людину, якій він подобається.

Отже, людям які надто гостро сприймають неприємні запахи, краще поїхати деінде. Наприклад в Яремче, або Шешори. По моєму досвіду – там пахне просто казково! І взагалі, щоб не виникало ситуації, коли під час туристичної поїздки ви отримаєте не те що очікували, потрібно попередньо отримати максимально повну інформацію про майбутній тур. Це вже я вам кажу, як спеціаліст в галузі туризму. Приємних подорожей!

Небайдужий до вас, Петро Мельник

Вам може сподобатися

Коментарів 9

 1. Остік
  Березень 31, 09:21 Відповісти
  Заголовок: "Подорож з неповторним ароматом" – надто ліричний і не передає суті ессе (так я називаю твою статтю). У чому суть статті? Ти розказуєш про "найсмердючіші туристичні місця світу". У крайньому випадку: потрібно було зробити підзаголовок і вказати, що йдеться про "найсмердючіші місця". Перший абзац: надто ліричний. Це не публіцистика. Хоча Експрес, Факти і прочі газети масового враження дозволяють собі всякі "ліризми", але для інтернету це недопустимо (тим більше, якщо аудиторія – підлітки та молодь) "...ароматів звіряток і пташок!" - просто вбило :) Між другим і третім абзацом немає смислового переходу. Тобто по структурі: ти підходиш до теми в ліді (перший абзац), але не пояснюєш, чому і про що ти хочеш розповісти читачеві. Потрібно було знову ж таки написати: а зараз я вам розкажу про "найсмердючіші місця" =))))))) І пішов далі. У статті не видно твого неперевершеного і невимушеного почуття гумору. Є проблески, але так наче ти хотів пожартувати, а потім стримався :) "Небайдужий до вас, Петро Мельник" - звучить як гарний стьоб. В такому разі краще звучить: З опікою про вас =))))
  • danc1r0k
   Березень 31, 09:35 Відповісти
   Оце так рецензія! Я в захваті. Цікаво що на це Петро відповість. Критика - це добре, але все-таки ми не філологи і не професіональні журналісти, тому писати згідно усіх правил публіцистики не вміємо, але будемо намагатися :)
   • Остік
    Березень 31, 09:50 Відповісти
    Я не вимагаю, щоб Петро писав філологічно правильно - про граматичні помилки я нічого не казав. Я не вимагаю, щоб Петро писав по-журналістськи професійно - бо після Гонзо журналістики можна сказати, що у цій сфері немає принципів. Я лише хочу, щоб Петро писав цікаво - у першу чергу для себе :) тоді буде цікаво і читачеві. Наголошую: матеріал у цілому гарний :) В Інтернеті сотні мільярдів терабайтів текстів (цифра приблизна ;) тому конкуренція дуже велика - потрібно бути найкращим =) Тема суперова! Петро міг би про неї написати суперово! Із його то бля почуттям гумору :)
  • Петро
   Березень 31, 09:53 Відповісти
   Знаєш, Ості, трохи жостка критика, але справедлива. В своє виправдання можу сказати, що я не позиціонував свою статтю як професіонально написану ;)В майбутньому, буду враховувати ці всі моменти.
 2. Петро
  Березень 31, 15:07 Відповісти
  В Івано-Франківську. Інститут туризму Прикарпатського нац. університету
 3. Владислав
  Березень 31, 15:16 Відповісти
  клас! я туди хочу поступити наступного року. можеш залишити свої контактні дані, є кілька питань?
 4. Петро
  Квітень 03, 15:26 Відповісти
  Нерозумію шо тебе так розсмішило... Може ти дурік, або таблетку забув випити зранку? ))))

Залишити коментар