19.03.2011 Коментарів 0 0 1656 Переглядів

Поб’ємось об заклад? Частина 2

[singlepic id=203 w=350 h=229 float=left]

Пропоную вам другу частину циклу статей про суперечки, спори, парі та ставки. В першій частині, я згадував про суперечку Клеопатри та її коханця Марка Аврелія, а також про те звідки взагалі пішов такий звичай спорити на щось. Сьогодні ж розкажу вам про парі, які я би назвав літературними, так як про них безпосередньо написані твори та оповідання. Що ж, не перемикайте і клікайте на…

Знамениті літературні парі

Філеас Фог зі своїм відданим слугою Паспарту побився об заклад, що об’їде навколо земної кулі за вісімдесят днів. Ставка закладу складала 20 тисяч фунтів. Парі було програно містером Фогом. Філеас запізнився на один день через те, що його за безпідставним звинуваченням посадили у в’язницю. Але оскільки рухався він з Заходу на Схід, то обігнав Сонце на 24 години і все – таки прибув до Лондона до призначеного часу. Правда, на подорож він витратив 19 тисяч фунтів, так що виграш виявився не таким і великим. Це, як ви уже здогадалися, сюжет знаменитого роману Жуля Верна “Навколо світу за вісімдесят днів”.

У 1889 році американська журналістка Неллі Блай посперечалася, що зможе повторити цю подорож. Її редактор, Джозеф Пулітцер, профінансував авантюру міс Блай. І вона виграла – пройшла по маршруту Філеаса Фогга за 72 дні, 6 годин і 11 хвилин. Пулітцер, до речі, теж не залишився у програші заробивши на висвітленні даної події кругленьку суму грошенят.

Тім Талер і барон Треч

Тім Талер, сміхотливий хлопчисько з маленького німецького містечка, отримав від барона Треча в обмін на свій сміх дар вигравати будь-які парі. За умовами угоди, як тільки Тім програє хоча б одне парі, угода втрачає силу. Але Тім не має права навіть натякнути будь-кому про цю історію.

Але проговорившись, він втрачає назавжди і свій унікальний сміх, і отриманий взамін дар. Та хлопчик виявився не промах. Спочатку він побився об заклад, що стане власником усіх мільярдів барона, деморалізувавши тим самим противника, а потім повернув собі сміх, уклавши одне – єдине, останнє парі.

Маленькі хлопчики не завжди бувають такими добрячками, якими здаються. Правда, письменник Джеймс Крюс, який придумав дану історію: “Тім Талер, або Проданий сміх”, напевно хотів сказати своєю повістю щось зовсім інше.

БАНКІР та ЮРИСТ

Легковажний банкір і палкий юнак зійшлися в суперечці про те, що гірше – смертна кара чи довічне ув’язнення. Банкір стверджував, що страта краща за ув’язнення, а юнак – що краще жити хоч якось, ніж ніяк.

Щоб вирішити суперечку, банкір влаштував у себе в маєтку в’язницю, а палкий юнак добровільно відправився туди на 15 років. Вигравши, він отримав би два мільйони рублів золотом. Під час ув’язнення в’язень отримував на першу вимогу будь-які книги, ноти, найкращі вина та хорошу їжу. Але тільки через крихітне віконце.

Зауважимо, що події відбувалися сто років тому і телевізор з iPodoM, а тим паче Інтернет ще не з’явилися на той час. Так ось, за п’ятнадцять років банкір розорився. Все, що у нього залишилося, ті самі два мільйони, які треба було віддати в’язневі вранці наступного дня. Проте розв’язка виявилась несподіваною, кому цікаво перечитайте. Це одине з небагатьох оповідань А.П. Чехова, після читання якого складається враження, що почуття гумору знаменитого письменника покинуло.

І як уже заведено у мене на блозі, на десерт пропоную вам відео – прикольна реклама контрацептивів.

[youtube]v3gVhdkC5p0[/youtube]

*****

Иногда когда все на свете надоело и ничего не хочется нужно собрать своих друзей сесть и дружно поговорить про рыбалку или про охоту, ну, в крайнем случае, про девушек. Ведь нет ничего лучше, чем дружественная беседа по душам.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!