Що таке совість? Твоя думка
15.05.2012 Коментарів: 3 5412 Переглядів

Що таке совість? Твоя думка

Ось і настав час для публікації ще однієї статті з циклу «Ваша думка». Хочу зауважити, що у нас з’явилися нові автори (дописувачі), але, нажаль, багато хто цього разу проігнорував сьогоднішнє питання. Можливо, у когось були більш важливіші справи, хтось не зміг, а комусь набридло відповідати на мої питання, у будь-якому разі нехай це залишається на їх совісті, тим паче, що саме про останню і піде розмова у сьогоднішній замітці.

Також хочу нагадати, що раніше уже публікувалось дві статті з даного циклу публікацій: Що таке відповідальність? та Що таке щастя? І не перестаю освіжати у вашій пам’яті те, що якщо у вас буде бажання, можете долучитися до спільної справи і також «підписатися» на розсилку питань вконтакті. Для цього потрібно просто зв’язатися зі мною будь-яким зручним способом.

Отож, сьогоднішнє питання: Що таке совість? І ось, що з цього приводу думають друзі:

Іра: Совість, хм, напевно, одна з небагатьох речей на якій ще тримається цей світ). Це один з мотиваторів, що заставляє людину, щось робити не через гроші, а тому що треба. Але теж не треба щоб ця якість була через край.

Ігор: Совість – це коли ти залишаєшся людиною, незалежно від того який в тебе розмір гаманця, оточення людей і так далі. Людину треба зрозуміти у будь-якій ситуації і просто уявити себе на її місці.

Аня: Я от собі вважаю, що совість – це така штука, яка дозволяє нам визначити чи правильно ми поводимо себе в житті, у відносинах з іншими людьми, вчиняємо ми правдиві вчинки або робимо щось не так. Якщо від нашої діяльності ми не відчуваємо внутрішнього задоволення та задоволеності, а навпаки виникає відчуття незручності, то це і є наша совість, яка говорить, що ми рухаємось не в тому напрямку.

Совість – наш внутрішній стан, справжня наша сутність, яка допомагає не втратити відчуття правдивості та справжності життя. Совість не дозволяє втратити повагу до самого себе. Коли ми кажемо: «Я поганий, відчепіться від мене!», ми розв’язуємо собі руки на будь-які справи і знімаємо з себе відповідальність за наслідки. Совість є нашим контролером та індикатором чесності наших вчинків. Найвищий прояв совісті – робити все з любов’ю, бо без любові це просто формальність.

Артем: Совість … сукупність особистих і суспільних моральних принципів, що визначають поведінку людини в ситуаціях, які вона може використовувати в корисливих цілях. Ну, а якщо дещо простіше – совість це виховання людини, привиті моральні цінності, і здатність усвідомлювати їх значимість. Переконаний, що совість формують в основному батьки і пізніше суспільство в якому людина проводить більшу частину життя. А ще мені здається, що совість відмінний індикатор такого собі “ЛюдинОметра”, чим менше Вас гризе совість, тим на більші капості і гидоти Ви здатні.

Остап: Совість – це почуття вини. Почуття вини – це річ, яка створює тобі масу складнощів у всіх сферах життя. Від почуття вини бере коріння саморуйнація та інше зло для особистості. За допомогою совісті (почуття вини) – тебе контролюють. От взяти, наприклад, заповіді Божі (хоч я і не фанат християнства, але для прикладу). Якщо ти порушиш заповідь, то тебе повинна гризти совість і Бог тебе покарає. Як показує практика – це повний брєд, пацани. Головний урок, який важко засвоїти – ніякої справедливості (божий суд, кара небесна) – НЕ ІСНУЄ!

Заповіді, це по суті рекомендації – як краще жити. Але хто їх не виконує – нічого страшного за це не отримує. Сама совість, як правило, і є тим механізмом покарання. ПОЧУТТЯ ВИНИ! Я знаю людей, які гризуть себе все життя за якийсь дріб’язок і просто з’їдають себе із середини. От вам совість. Я кажу: на**й совість! “Всегда и везде – будь кем ты есть и делай что хочешь!” – Алістер Кроулі. “Правды нет – дозволено ВСЕ!” – Уільям Берроуз.

Альона: Я вважаю, що надмірна совість просто заважає жити. Та й що це “совість”? абстрактне ж поняття.

Ось такі вийшли цього разу оригінальні відповіді. Тим не менш я дуже вдячний всім, хто зголосився, не пошкодував свого часу і відповів на питання. Пам’ятайте, думка кожного – важлива!

Вам може сподобатися

Коментарів 3

  1. Роман
    Травень 29, 20:45 Відповісти
    Хмм, я один помітив різницю між відповідями хлопців і дівчат? Відповіді оригінальні. Додам свою думку. Совість то є добре. Тормоз, який стримує і не дає впасти в прірву. Але з нею потрібно бути обережною, а то всякі манімейкери майстерно вміють грати на ній.
  2. Юлічка
    Грудень 03, 19:11 Відповісти
    Дуже класний сайт,мені дуже сподобалося . І доречі дуже допомогло з українською мовою.Дякую

Залишити коментар