Як боротись зі своїми недоліками?
20.11.2015 Коментарів 0 9187 Переглядів

Як боротись зі своїми недоліками?

Я одразу дам відповідь – ніяк. Ви не повинні боротись із вашими недоліками. Справа у тому, що це один із численних шаблонів, нав’язаний вам суспільством. А правила суспільства (чи система загалом) ніколи не зацікавлена у вашому персональному розвитку. Та хоча б той факт, що всі довкола старанно «борються» зі своїми недоліками, уже дає нам привід поставити твердження під великий сумнів.

Що ж нам залишається натомість? Яким є ефективний спосіб розвитку? Робота над своїми сильними сторонами! Саме в них і прихована наша унікальність. «Він не дуже красивий, але ж яка у нього чудова посмішка!» «У неї не ідеальна фігура, але вона вміє поводитись на людях і вдома – створити затишок». «Він не вміє і цвяха забити, але для чого йому – він же міліонер?» «Вона не вміє зварити борщ, але ж яка вона «смачна» у ліжку!..» Ось, як люди помічають і підкреслюють сильні сторони у оточуючих. Відзначте, як плюси повністю перекривають мінуси. Ми готові пробачити багато вад за щось одне, що нам дуже сподобається у людині.

Багато відомих акторів не мають супер зовнішності, проте мають харизму, особливий шарм, котрий виділяє їх серед інших. Багато вокалістів не мають сильного голосу, але мають приємний тембр. Багато режисерів не знімають по канонах, але створюють класику із порушень канонів. Безліч видатних творців по всьому світу не мали спеціальної освіти, але докорінно змінювали мистецтво. Мільйони людей не мали освіти взагалі, але добивались успіху завдяки унікальним здібностям, які вони розвинули у собі.

Пастка шаблону «борись зі своїми недоліками» полягає у тому, що ми зосереджуємось на своїх негативних сторонах, недоліках. Таким чином не розвиваємо нашу унікальність, своєрідність. Ми зосереджуємо увагу зовсім не на тому, чому слід, щоб гармонійно розвиватись.

Зауважте, що коли ви працюєте над своїми помилками – це страшенно виснажує. І в якийсь момент ви просто перестаєте отримувати задоволення від того, що робите у цілому. Чим би ви не займались – все перетворюється у тягучу сіру рутину. І чим більше ви працюєте над помилками, тим більше й помиляєтесь. Будь-яке прагнення позбутись своїх недоліків, позбутись «поганого» себе призводить лише до посилення всього цього. Так із маленьким лохом у собі ніколи не розібратись 🙂

Найголовніше для початку – прийняти свої недоліки. Можливо у вас є якісь слабкості, можливо ви трохи лінивий, може, у вас не такі параметри тіла, як хотілося б – все потрібно прийняти і перестати думати про це. Як погана погода, як чорне у білому, як поганий запах з рота вранці – це завжди було і буде у різних кількостях чи інтенсивності.

А тепер найголовніше: поміркуйте, які у вас сильні сторони? Чим ви «круті»? Ось, що повинно раз і назавжди стати вашим орієнтиром у щоденній практиці. Як визначити свої плюси? Згадайте, що ви любите у собі або що ви любите робити найбільше. Можливо, хтось колись сказав, що у вас дуже приємний голос. Можливо, вас хвалять за спортивні досягнення, математичні навики. А можливо – у вас чудовий смак і ви знаєте, як підібрати комусь одяг чи обставити інтер’єр в оселі. Варіанти можуть бути різноманітні! Головне – вхопити цей ключ.

Замініть свою звичку пітніти над своїми вадами, на прекрасну звичку любити себе у всіх проявах! Кожного разу після закінчення якоїсь роботи – похваліть себе. Навіть, якщо нічого не вийшло, ви зазнали невдачі – порадуйте себе. Купіть морозиво, зводіть себе у кіно, прийміть запашну ванну із… кимось. Я не жартую! Ніколи, я повторюю, ніколи не карайте себе! Ніколи не сваріть себе! Ставтесь до себе лагідно і ніжно – тільки так ви зможете акумулювати сили і енергії йти далі. Будьте вдячними самим собі за будь-які зусилля, не залежно від результату.

Візьміть собі за звичку виділяти у всьому, що було зроблено, найкраще, а не погане! Питайте людей: що тобі найбільше сподобалось у тому, що я зробив? Що найбільше запам’яталось? Будьте вдячними за похвали та компліменти і самі даруйте їх. Не скупіться на гарні слова. Вам може не сподобатись новий знайомий, але він буде гарно одягнутий. Скажіть йому про це, і ви побачите, як він розквітне радістю.

Змініть домінанту «недоліків» на домінанту «мої сильні сторони», і ви відчуєте, як з ваших плечей звалиться величезний неприємний вантаж «вини» (за ваші недоліки). А вже зовсім скоро ви помітите, як у вашому житті почнуть відбуватись зміни. Чудесні зміни.

Автор статті: Остап Соколюк

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!