07.11.2010 Коментарів 0 0 2435 Переглядів

Пандора.

[singlepic id=70 w=303 h=230 float=center]

Її ім’я означає «всім обдарована». Прометей подарував людям вогонь всупереч забороні Зевса, і той вирішив його покарати.

Він попросив Гефеста зробити досконалу жінку, яка володіє всіма можливими дарами. Гефест виконав прохання Зевса, і всі боги наділили її різноманітними талантами. Пандора надзвичайно добре грала на мезичних інструментах, а Гермес закінчив справу, наділивши її дивовижною красномовністю. Пандора явилась братам Прометею і Епіметею. Прометей відразу запідозрив недобре, побачивши жінку, надто досконалу, щоб це було правдою. Але Епіметей відразу ж закохався і взяв її за дружину.

Зевс подарував нареченим скриньку. «Візьміть цю шкатулку та бережіть її в надійному місці. Але попереджаю вас, ні в якому разі не відкривайте її», – сказав він.

Епіметей, засліплений любов’ю до Пандори, забув про попередження Прометея – ніколи не приймати дарів від богів. Він заховав у себе вдома скриньку, отриману від Зевса.

Пандора була щасливою зі своїм чоловіком. Світ здавався їй чарівним місцем. Ніхто не хворів і не старів. Ніхто не злився.

Але Пандора постійно думала, що ж може бути в загадковій скриньці.
– Ми тільки глянемо, що там, – просила вона Епіметея, використовуючи свою чарівність.
– Ні, Зевс заборонив нам відчиняти її, – відповідав їй чоловік.

Пандора кожного дня благала Епіметея відчинити скриньку, але він відмовлявся. Одного ранку Пандора, скориставшись тим, що чоловіка не було вдома, прослизнула в кімнату, де був захований подарунок Зевса. Вона відчинила скриньку і повільно трішечки відкрила кришку.

Але до того, як вона встигла заглянути всередину, звідти линув страшний крик, протяжливий стогін, повний болі. Пандора зі страху відсахнулась. Із скриньки вирвалися біди та нещастя – ненависть та заздрощі, жорстокість та гнів, голод і убогість, болі та хвороби, старість і смерть.

Пандора спробувала закрити кришку, але було надто пізно: біди уже обрушились на людство. Однак на самому дні спорожнілої скриньки виявилось ще дещо. Якась дрібниця в самому кутку. Це була надія. І хоча людям довелося пізнати горе, але надія завжди залишається з ними.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!